• baner
  • baner
  • baner
  • baner

Literacki Room Escape

SZEKSPIR GREAT ESCAPE


Specjalnie dla festiwalu Room Escape Warszawa ® przygotował zabawę
„Wielka ucieczka Szekspira”.


Czas akcji: Anglia elżbietańska.
Miejsce: gabinet, w którym poeta wszech czasów tworzył i pozostawił cenne wskazówki.
Zanim wejdziesz do gry, przypomnij sobie, kogo kochał Romeo, jakie słynne słowa wypowiedział Hamlet i z kim walczył Makbet.
Pokój ucieczki (z ang. escape room) to zespołowa gra przygodowa.
Aby wydostać się z gabinetu, trzeba rozwikłać łamigłówki, otworzyć skrytki i świetnie się bawić.


SB-ND, 11-12.06, GODZ. 12.00-20.00, Gabinet Szekspira
(gra trwa 45 min., zaczynamy o każdej pełnej godzinie)
UWAGA -  ZAPISY! spotkania@big-book.pl 

Więcej informacji www.roomescape.pl

 

Room Escape Warszawa® istnieje na rynku od 2013 roku. Na początku świadczyła usługi dla firm, organizując mobilne zabawy real life escape game w dowolnie wybranej lokalizacji. W czerwcu 2014 roku uruchomiła pierwszy lokal Escape Room w Warszawie w Centrum z trzema pokojami zagadek: Piwnica, Laboratorium i Indiana. W sierpniu 2015 roku otworzyła drugi punkt w zabytkowej kamienicy na Pradze z kolejnymi trzema przygodami: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu. Marka Room Escape Warszawa® stała się symbolem jakości usługi w branży gier escape the room, którą docenił Instytut Wzornictwa Przemysłowego, nominując ją do nagrody DOBRY WZÓR 2015. W tym roku usługa została również nominowana do Godła „Teraz Polska”. Room Escape Warszawa® jest numerem jeden w niezależnym międzynarodowym rankingu Trip Advisor. Posiada ponad 13 000 fanów na Facebooku. Więcej na: www.roomescape.pl

 

Real Life Escape Game to zespołowa gra przygodowa off line, odbywająca się w zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu  tzw.  pokoju zagadek. Uczestnicy rozwiązują zagadki logiczne, otwierają tajne skrytki, odkrywają ukryte pomieszczenia, uruchamiają urządzenia i mechanizmy, współpracują jako drużyna. Wszystkie działania są powiązane i prowadzą ku finałowi zabawy, którym jest ucieczka (ang. escape) z zamkniętego pokoju. Zabawa trwa maksymalnie 60 minut i jest monitorowana za pomocą kamer. Animator prowadzący grę wyświetla na ekranie monitora podpowiedzi.

 

Room Escape Warszawa ® to zaawansowane technologie, ukryte w ścianach i dopasowane do klimatu danego pokoju, pozwalają na niezwykłe przeżycia: dźwięki, światła, lasery, mechanizmy: zamki na pukanie, magnesy, solary, tajemnicze przejścia wszystko to sprawia, że uczestnicy mogą poczuć się jak bohaterowie filmu akcji. Gra poprzedzona jest filmem wprowadzającym w fabułę.

Real life escape game to gra przygodowa typu offline. Gra bazuje na pracy zespołowej. Zadaniem grupy jest rozwiązywanie zadań logicznych i zręcznościowych, uruchamianie mechanizmów oraz odkrywanie tajnych skrytek, a wszystko po to, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Gra escape room wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. 

To zabawa dla dużych i małych. W czasie 45 minut będziecie musieli rozwiązać przeróżne zagadki, otwierać tajne skrytki, przeżyć nieoczekiwane zwroty akcji i po prostu świetnie się bawić. Przez cały czas zabawy będziecie musieli ze sobą współpracować, żeby móc wydostać się z pokoju. Nie martwcie się będziemy czuwać i w razie czego na pewno Wam pomożemy.

Zabawa odbywa się pod dużą presją czasu, ale jej celem jest przede wszystkim radość i satysfakcja z rozwiązywania kolejnych łamigłówek. Zamknięcie w pomieszczeniu i odcięcie od świata zewnętrznego jest dodatkowym aspektem sprawiającym, że zabawa jest jeszcze atrakcyjniejsza. Podczas gry nie można mieć przy sobie żadnych osobistych rzeczy, portfela, kluczy czy telefonu komórkowego. Wszystko czego potrzebują uczestnicy znajduje się wewnątrz specjalnie zaaranżowanych i zaprojektowanych pomieszczeń. Przez 45 minut uczestnicy są zdani tylko na siebie, pracują w zespole, szukają rozwiązań, rozwijają kreatywność i przede wszystkim świetnie się bawią! To wycinek rzeczywistości, do której problemy życia codziennego nie mają dostępu. 

Room Escape Warszawa ® specjalnie na BBF przerobili jedno z pomieszczeń na gabinet Szekspira. Sprawimy, że przeniesiecie się w świat, stworzony przez tego wybitnego pisarza. Jeśli szalejecie na punkcie „Romea i Juli” czy „Makbeta” na pewno świetnie sobie poradzicie. Wszystko co znajdziecie w pokoju będzie mogło Wam pomóc w otworzeniu drzwi. Każdy szczegół może być ważny i coś, co na pozór wydaje się nieistotne w połączeniu z innym elementem może okazać się pomocne przy rozwiązywaniu kolejnej zagadki. Bądźcie czujni  i przygotowani na niesamowite przeżycia.

Jeśli jesteście ciekawi co dla Was przygotowaliśmy, zapiszcie się i dowiedzcie się więcej na www.roomescape.pl

Indiana

 

Rycerski

 

Muzeum

 

x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.