• baner
  • baner
  • baner
  • baner

Literatura dla kucharek

 

Smakujemy opowieści podczas specjalnych wydarzeń,
których pomysłodawcą i kuratorem jest
magazyn kulturalno-kulinarny KUKBUK.

 

KUCHNIA MOBILNA KUKBUK

Wędrująca stacja kulinarna zbliża ludzi. Nabij kolbę, przypraw i poczęstuj nieznajomego, a poczujesz, jak pękają lody i rozwiązują się języki. Dowiedz się, jak najprostsze pokarmy dają życie.
Kuchni towarzyszy mobilna wystawa infografik magazynu KUKBUK, które prezentują związane z jedzeniem opowieści. Podczas Big Book Festival będą komunikować historię najprostszych Pokarmów Życia (takich jak ryż, kukurydza i inne zboża) oraz ich zastosowania w kulturach tradycyjnych. Pokarmy nieprzetworzone są tam nie tylko pożywieniem, lecz także budulcem domów, towarzyszem codziennych prac, surowcem rzemieślniczym, a w dzisiejszych czasach – źródłem pomysłów na alternatywne surowce i źródła energii.
SB-ND, 11-12.06, GODZ. 12.00-16.00, Patio
 

KUCHENNE OPOWIEŚCI. ZIARNKO GRANATU

Dlaczego ziarnko granatu może decydować o życiu i co zupa z soczewicy ma wspólnego z  dworem sułtańskim? Zmysłowy świat Wschodu i Południa, symbolika tradycyjnych pokarmów w opowieściach Grupy Studia O. Opowiadają: Agnieszka Aysen Kaim i Małgorzata Litwinowicz. Na lutni oud gra Mateusz Szemraj.
SB, 11.06, GODZ. 16.00, Patio
 

KUCHENNE OPOWIEŚCI. DOSTATEK PÓŁNOCY

Legenda o krainie obfitości powstała nad chłodnymi wodami Północy. Grupa Studnia O. snuje opowieści o krainach, gdzie ziarnami wzywa się na duchowe uczty, a maślana czarownica przemienia żyzne łąki. Opowiadają: Beata Frankowska i Małgorzata Litwinowicz. Na skrzypcach gra Olena Yeremenko.
ND, 12.06, GODZ. 16.00, Patio
 

ŚNIADANIE NA TRAWIE

Co jadają z rana bohaterowie wielkich powieści i kto nie pisze na pusty żołądek. Anegdoty i śniadania według receptur z książki „Dzień dobry” serwuje Małgosia Minta. Pyta i pomaga Daria Pawlewska
ND, 12.06, GODZ. 10.00, Patio
Partnerem śniadania jest wydawnictwo Agora
x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.