• baner
  • baner
  • baner
  • baner

Uwaga: premiera!

Sześć niezwykłych, wyselekcjonowanych tytułów premierowo prezentowanych na festiwalu. Książki, które nas zauroczyły. Czytajcie z nami!

 

Anne Tyler   ANNE TYLER „POSKROMIENIE ZŁOŚNICY. DZIEWCZYNA JAK OCET“
Laureatka Pulitzera dołącza do Projektu Szekspir i reinterpretuje dramat mistrza. W nowej powieści złośnica jest Amerykanką, jej ekscentryczny ojciec – naukowiec próbuje podstępem wydać ją za swego asystenta.
Wydawnictwo Dolnośląskie

 

laskun   KATARZYNA PUZYŃSKA „ŁASKUN“
Są dwa trupy, a podejrzenia padają na aspiranta. Nowa część serii o policjantach ze wsi Lipowo, którą znają już czytelnicy od Litwy po Ekwador. Duszna atmosfera niewielkiej społeczności, klasyczny kryminał psychologiczny i unikatowe polskie pejzaże.
Prószyński i S-ka

 

domino   MICHAŁ PIEDZIEWICZ „DOMINO“
Druga powieść dyplomowanego filozofa, który pracował jako kelner, sprzedawca win i satyryk, by wreszcie zająć się opowiadaniem dobrych historii. W debiutanckim „Dżokerze“ ukazał Gdynię lat 30., teraz opisuje, jak wojna i reżim wpłynął na losy mieszkańców.
Wydawnictwo MG

 

vedrana   VEDRANA RUDAN „OBY CIĘ MATKA URODZIŁA“
Chorwacka autorka pisze o cierpieniu kobiet tak otwarcie, że jej literaturę nazwano „językiem krzyku“. W tej powieści jest łagodniejsza i sięga po dowcip, mimo że opowiada o rodzinnej traumie, z której do dziś nie może się wyzwolić.
Drzewo Babel

 

rika  MAGDALENA PARYS "BIAŁA RIKA"

Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej czerpie z historycznych zdarzeń. Od zakończenia wojny minęły dekady, a Dagmara odkrywa tajemnicę, do której jej babcia Rika nie chce wracać. Czy można odziedziczyć los?
Znak literanova 

 

nawrat   MATTHIAS NAWRAT „WSZYSTKIE ŚMIERCI DZIADKA JURKA“
Autor urodził się w Opolu, jako dziecko wyemigrował z rodziną za Odrę. W Niemczech jest nagradzany, w Polsce - jeszcze nieznany. W tragikomicznej powieści posiłkuje się prawdziwymi anegdotami z życia swego dziadka. Jest i smiesznie, i smutno.
Bukowy Las

 x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.